Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego

Numer specjalny „Biuletynu Migracyjnego” poświęcony polskim śladom w Macedonii został wydany we współpracy ze Stowarzyszeniem „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego, które jest realizatorem projektu „Polacy w Macedonii” finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Badania na których podstawie, powstały teksty zawarte w niniejszej publikacji były realizowane w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w 2012 r.

Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego (SPE) to organizacja pozarządowa skupiająca przede wszystkim etnografów i antropologów kultury. Powstała w 2006 r. w Warszawie z inicjatywy absolwentów i studentów Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Stowarzyszenie realizuje projekty badawcze, dokumentacyjne, edukacyjne i popularyzujące naukę. Od 2010 r. współtworzy otwarte miejsce na kulturę w Warszawie - Pracownię Duży Pokój.

Opublikowano w numerze specjalnym: Dodatek: / 50 Grudzień 2014